28
10
2022-10-28
2022

10 sprawdzonych sposobów na skuteczną naukę


Jesteś w trakcie przygotowywań do egzaminu ósmoklasisty i nie do końca wiesz, w jaki sposób skutecznie powtórzyć materiał i przyswoić nowe informacje? Maturita przygotowała specjalnie dla Ciebie 10 sprawdzonych sposobów na skuteczną naukę. Zachęcamy do zapoznania się z dalszą częścią artykułu.

1. Skorzystaj z kursów ON-line od Maturity

Maturita to kursy online przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty oraz egzaminu maturalnego. Mamy około 6000 absolwentów, którzy z powodzeniem zdali już swoje egzaminy. Korzystając z naszych kursów, możesz liczyć na wsparcie doświadczonej i zaangażowanej kadry nauczycielskiej. W przypadku egzaminu po szkole podstawowej oferujemy kurs z matematyki, języka polskiego i języka angielskiego. Skorzystaj z kursów ON-line od Maturity i zdobądź wysokie wyniki z egzaminów ósmoklasisty.

2. Postaw sobie cel

Zadaj sobie pytanie - Po co się uczę? Dobrze napisany test ósmoklasisty = dostanie się do wymarzonego liceum lub technikum. Będzie to dla Ciebie motywacja. Postawienie sobie celu, zdecydowanie ułatwi Ci naukę.

3. Zaplanuj swój czas na naukę

Uświadom sobie swoje braki i skup się na tematach, które sprawiają Ci najwięcej trudności. Racjonalnie spójrz na to, ile czasu w ciągu tygodnia możesz poświęcić na powtórki. Zaplanuj swój czas na naukę i trzymaj się przygotowanego planu, aby zdążyć przerobić wybrany przez siebie materiał.

4. Znajdź najlepszą metodę nauki dla siebie

Każdy z nas jest inny. Jedni preferują naukę rano natomiast inni wieczorem. Są osoby, którym najlepiej uczy się wzrokowo, słuchowo czy kinestetycznie. Metodą prób i błędów sprawdź, które opcje są dla Ciebie najkorzystniejsze.

5. Skup się

Pozbądź się wszelkich rozpraszaczy przed rozpoczęciem nauki, takich jak telefon. Zadbaj o porządek i dobre oświetlenie w Twoim miejscu pracy. Pozwoli Ci to na skupienie się.

6. Korzystaj z dodatkowych źródeł pomocy

Repetytoria, filmiki na YouTube ze streszczeniami lektur czy z rozwiązywaniem egzaminów, strona internetowa CKE, na której znajdziesz arkusze z poprzednich lat - nie bój się korzystać z tych dodatkowych źródeł pomocy.

7. Rób przerwy

Informacje, które przyswajasz, powinny mieć czas żeby się utrwalić. Twój mózg potrzebuje wytchnienia, dlatego też rób przerwy w nauce.

8. Zadbaj o zdrowy sen

W trakcie snu nasz mózg konsoliduje nasze wspomnienia, reorganizuje je, a także wybiera najbardziej przydatne informacje. Zadbaj o zdrowy sen dla lepszego przyswajania wiedzy.

9. Nie zapominaj o aktywności fizycznej

Aktywność fizyczna poprawia dopływ krwi i tlenu do mózgu. Ma to wpływ na nasze skupienie, a także jasność umysłu. Dotleniony mózg pracuje znacznie lepiej. Regularne ćwiczenia sprzyjają w uzyskiwaniu dobrych wyników w nauce. Dlatego też nie zapominaj o aktywności fizycznej w trakcie przygotowywań do egzaminu ósmoklasisty.

10. Zaopatrz się w pozytywne nastawienie

Złe nastawienie z pewnością nie ułatwi Ci procesu nauki. Pomyśl o korzyściach płynących z dobrze napisanego egzaminu ósmoklasisty. Dostanie się do wymarzonego liceum czy technikum, a przede wszystkim zadowolenie z siebie, fakt, że dało się radę pomimo trudności. Zaopatrz się w pozytywne nastawienie i zacznij działać!

Wprowadź w swoje życie te 10 sprawdzonych sposobów na skuteczną naukę i napisz egzamin ósmoklasisty na 100%! Serdecznie zachęcamy do dołączenia do grona kursantów Maturity. Nie zwlekaj dłużej i już dziś zapisz się na wybrane kursy!


Przygotowanie do matury 2025 - nowy nabór:


Przygotowanie do matury 2026 - nowy nabór:


Przygotowanie do Egzaminu Ósmoklasisty 2025 - nowy nabór:Odwiedź nasze kanały w mediach społecznościowych
Odwiedź nasz profil na Facebooku   Odwiedź nasz profil na Instagramie   Odwiedź nasz profil na YouTube   Odwiedź nasz profil na TikToku


© 2023 Centrum Edukacyjne MATURITA s.c.