29
08
2019-08-29
2019

7 września lekcja pokazowa w Poznaniu - biologia i chemia!Lekcja pokazowa!

7 września 2019 w Poznaniu odbędą się lekcje pokazowe z biologii oraz z chemii! Uczestnictwo jest bezpłatne. Ilość miejsc ograniczona (25 miejsc). Przyjdź i zobacz, jak uczymy w Maturicie! :)

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny:
  • kontakt@maturita.pl
  • telefon: 501 373 306
Zapis jest konieczny, aby wziąć udział w zajęciach.

Harmonogram:

9:30-11:30 - "Metodyka badań przyrodniczych w zadaniach maturalnych z biologii" [A. Kledzik]
Metodyka zadań maturalnych czyli: jak je rozwiązywać :) Sama wiedza na maturze z biologii to tylko połowa sukcesu, chociaż jest jej ogrom. Ale trzeba też wiedzieć, jak tę wiedzę wykorzystać w praktyce, czyli w rozwiązywaniu zadań. Na mojej lekcji poznasz: czasowniki operacyjne i ich znaczenie, typy zadań maturalnych, zasady formułowania problemów badawczych, hipotez i wniosków oraz zasady sporządzania wykresów i tabel. Na moich zajęciach nauczysz się myśleć jak egzaminator i nabędziesz umiejętności „wstrzeliwania się” w klucz, myślenia przyczynowo-skutkowego oraz swobodnego operowania wiedzą biologiczną :)

11:50-13:50 - "Kinetyka reakcji chemicznych" [D. Hapka-Żmich]
Kinetyka - jakże często zostawiana na koniec chemii nieorganicznej… Bo trudna, bo wykresy, bo rzędowość…. A przecież kinetyka to podstawa do poznania mechanizmu reakcji! Gdy zrozumiesz teorię zderzeń aktywnych, zrozumiesz też pojęcie szybkości reakcji i wpływ na nią różnych czynników. Wówczas staną się jasne także procesy równowagowe :) Bo w chemii jak w domino – jedno wynika z drugiego. I dlatego chemia jest naprawdę prosta! Przyjdźcie na lekcję próbną, a zrozumiecie najważniejsze zagadnienia z kinetyki. Mam nadzieję, że Wam się spodoba :) U mnie nie będzie nic „na pamięć”. U mnie zrozumiecie, więc taka wiedza zostanie z Wami na długo :)

Miejsce zajęć:

Miejsce zajęć - AWF, ul. Królowej Jadwigi 27/39, sala 220

Serdecznie zapraszamy!


Przygotowanie do matury 2025 - nowy nabór:


Przygotowanie do matury 2026 - nowy nabór:


Przygotowanie do Egzaminu Ósmoklasisty 2025 - nowy nabór:Odwiedź nasze kanały w mediach społecznościowych
Odwiedź nasz profil na Facebooku   Odwiedź nasz profil na Instagramie   Odwiedź nasz profil na YouTube   Odwiedź nasz profil na TikToku


© 2023 Centrum Edukacyjne MATURITA s.c.