13
01
2011-01-13
2011

Drodzy Rodzice…

Drodzy Rodzice,

faktem jest, że maturę zdaje nie tylko Wasze dziecko, ale również i Wy. Jest to jeden z najważniejszych egzaminów w jego i w Waszym życiu. Wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom oraz potrzebom młodych ludzi, przejętych wysokim poziomem wymagań maturalnych – stworzyliśmy Centrum Edukacyjne Maturita. Jesteśmy najprężniej działającą placówką, zajmującą się przygotowaniem do egzaminu maturalnego w Bydgoszczy, a od 2016 roku także w Toruniu. W ciągu siedmiu lat zdobyliśmy zaufanie zarówno młodzieży szkolnej, jak i Rodziców, a także nauczycieli w szkołach średnich. Z roku na rok lawinowo wzrasta liczba uczestników naszych kursów. W każdym roku wprowadzamy także nowe rodzaje kursów, aby podnieść jakość kształcenia - aby każdy mógł znaleźć swój sposób na sukces maturalny :)

Nasi wykładowcy to najbardziej doceniani, doświadczeni bydgoscy i toruńscy nauczyciele, egzaminatorzy OKE. Przez lata nauczania, nie tylko w szkołach, ale także na kursach maturalnych lub prywatnych korepetycjach, zdobyli najcenniejszą dla nauczyciela umiejętność: jasnego, logicznego tłumaczenia. Nie sztuką jest posiadać wiedzę. Sztuką jest umieć ją przekazać. Ale przekazać w taki sposób, aby dzisiejsza młodzież, otoczona i przytłoczona "gotowymi rozwiązaniami", potrafiła i chciała zrozumieć. A potem umiała zastosować tę wiedzę w praktyce na maturze. Wszystko można wytłumaczyć na wiele sposobów. A dobry nauczyciel wie, który z nich jest najlepszy i który z nich niezawodnie i zawsze się sprawdza. Wie to wszystko dzięki wieloletniemu doświadczeniu w nauczaniu nie tylko w szkole, ale także na zajęciach dodatkowych, gdzie zrozumienie materiału jest podstawą. Mnie samej wiele lat zajęło opracowanie własnych schematów i metod nauczania, sposobów tłumaczenia każdego działu i każdego zagadnienia. Teraz wiem, jakich użyć porównań i przykładów, jak pokierować tokiem myślenia ucznia, jakie dać zadania - aby określone zagadnienie jak najszybciej stało się jasne i pozostało w głowie na długo.

Największym problemem dzisiejszej edukacji jest fakt, że młodzież nie potrafi uczyć się samodzielnie. Centrum Edukacyjne Maturita zostało utworzone przeze mnie – rodzica i nauczyciela w jednej osobie - na podstawie wieloletnich doświadczeń i w odpowiedzi na realną potrzebę placówki, której celem jest nauczanie przez zrozumienie oraz nacisk na dodatkową pracę własną ucznia.

Prawie wszyscy uczniowie mają problemy z tymi samymi działami w danym przedmiocie. Dlaczego? Ponieważ są zagadnienia, które wymagają właśnie logicznego i wnikliwego wytłumaczenia. Nauczyciele w szkole nie mają czasu na tłumaczenie i indywidualne podejście do każdego ucznia. Muszą zrealizować program. Nie dziwcie się więc, kiedy słyszycie od dziecka, że nauczyciel nie tłumaczy, tylko podaje regułki, strony od-do w książce i tydzień później egzekwuje wiedzę. Ogrom materiału z różnych przedmiotów, nieumiejętność samodzielnego uczenia się i brak czasu, u ucznia - na naukę, u Rodzica - na kontrolę i motywację, skutkuje najczęściej słomianym zapałem i poddaniem się. Szukamy wówczas pomocy u korepetytorów, u nauczycieli, którzy nie tylko wytłumaczą, nauczą, ale także zmotywują i dodadzą naszej młodzieży skrzydeł.

Właśnie takich nauczycieli zatrudnia Maturita. To nauczyciele akademiccy, nauczyciele szkół średnich, pasjonaci, wspaniali, polecani i lubiani pedagodzy. Zapraszamy do poznania naszej kadry TUTAJ.

W Maturicie uczymy samodzielnego myślenia. Nie sztuką jest wykucie na pamięć regułki, którą Wasze dzieci mogą zapomnieć w egzaminacyjnym stresie. Sztuką jest zrozumienie, aby mogły same tę regułkę stworzyć! Uczymy wyciągania wniosków, dzięki czemu nie zaskoczy ich żadne zadanie maturalne. Oczywiście są działy i dziedziny, które trzeba opanować pamięciowo. Jednak jasne przedstawienie tematu i pomoc w usystematyzowaniu wiedzy mogą znacznie przyspieszyć naukę.
Zajęcia w Maturicie mają charakter wykładów i ćwiczeń. Wykłady – przedstawienie i wytłumaczenie materiału, ćwiczenia – rozwiązywanie przykładowych zadań. Ale uwaga! Rozwiązywanie zadań to tylko wstęp do pracy, którą jeszcze w domu muszą wykonać uczniowie. Tłumaczymy i rozwiązujemy także arkusze maturalne, jednak stanowi to tylko część zajęć. Dodatkowe zadania uczniowie otrzymują do rozwiązania w domu. Na następnych zajęciach omawiane są zadania, które sprawiły im trudność.
Wasze dzieci systematycznie sprawdzają swoje postępy. Piszą testy sprawdzające, próbne matury, które dają im motywację do dalszej nauki a naszym wykładowcom pozwalają na indywidualne podejście.

Dobrze zdana matura jest furtką na wybrane przez Wasze dzieci uczelnie. Pamiętajmy jednak, że po przejściu tej furtki czeka ich jeszcze sporo nauki. To, jak poradzą sobie na studiach, w dużej mierze zależeć będzie od wiadomości wyniesionych ze szkoły średniej i z kursów przedmaturalnych. Pomagając Waszym dzieciom w wyborze kursu przedmaturalnego pamiętajcie, że celem nauki w Maturicie jest zdobycie wiedzy przez zrozumienie, a taka wiedza pozostaje w głowach najdłużej.

Z serdecznymi pozdrowieniami
i życzeniami doskonałych wyników maturalnych
założyciel CE Maturita
dr n. farm. Dominika Hapka-Żmich

  • nauczyciel chemii w Maturicie
  • korepetytor z 17-letnim stażem
  • nauczyciel akademicki CM UMK (2004-2016)Przygotowanie do matury 2025 - nowy nabór:


Przygotowanie do matury 2026 - nowy nabór:


Przygotowanie do Egzaminu Ósmoklasisty 2025 - nowy nabór:Odwiedź nasze kanały w mediach społecznościowych
Odwiedź nasz profil na Facebooku   Odwiedź nasz profil na Instagramie   Odwiedź nasz profil na YouTube   Odwiedź nasz profil na TikToku


© 2023 Centrum Edukacyjne MATURITA s.c.