14
08
2022-08-14
2022

Kiedy zacząć przygotowywać się do egzaminu ósmoklasisty?Nie będziemy Was straszyć tym, że 8 klasa minie szybciej niż Wam się wydaje. Nie opowiemy Wam mrożących krew w żyłach historii o pustce w głowie i błędach młodości popełnionych przez Waszych przodków. Mamy dla Was znacznie lepszą informację – wiemy, jak dużym wyzwaniem jest przygotowanie się do egzaminu ósmoklasisty i będziemy w tym razem z Wami!

Ósmoklasiści vs przeciwności

W ostatniej klasie szkoły podstawowej jest mnóstwo spraw do załatwienia. To przecież nie tylko czas zdobywania kolejnych informacji na temat ruchu jednostajnie przyspieszonego i kolejnych czasów z języka angielskiego, których nigdy nie użyjecie. To przecież świetny moment do budowania relacji, które mogą zostać z Wami na resztę życia, rozwijania swoich pasji i odkrywania świata. Przeładowana wieloma niepotrzebnymi informacjami podstawa programowa wcale tego nie ułatwia, więc wychodzimy Wam naprzeciw! Zamiast samodzielnie powtarzać materiał przed egzaminem ósmoklasisty i zastanawiać się nad tym, czy skróty, skrótowce, udźwięcznienia i ubezdźwięcznienia się na nim pojawią, możecie skorzystać z dziesiątek lat doświadczenia naszych egzaminatorów, którzy wiedzą, jak w kilkudziesięciu godzinach kursu zmieścić to, czego możecie się spodziewać podczas przyszłorocznych egzaminów!

„Samodzielnie mogę się uczyć zawsze wtedy, gdy znajdę na to wolną chwilę”. „Wstawanie w sobotnie poranki nie jest dla mnie” – takie słowa można usłyszeć z ust wielu uczniów, którzy na początku sceptycznie podchodzą do jakichkolwiek zorganizowanych zajęć powtórkowych. Bądźmy jednak szczerzy – ile razy na myśl o powtórzeniu jakiegoś tematu obróciliśmy się na drugi bok i spaliśmy dalej? Ile razy w wolnym czasie wybraliśmy siedzenie nad książkami lub rozwiązywanie arkuszy zamiast spotkania ze znajomymi? No właśnie! Taka zmiana nie zadzieje się sama i nie przyjdzie do nas z dnia na dzień. Wobec tego twardy termin zajęć odbywających się w ramach kursu – który przecież sami możecie wybrać i wcale nie musi to być sobota o godzinie 8.30 – będzie motywował Was do tego, aby pojawić się na spotkaniu i nie narobić sobie zaległości.

Sam na sam z arkuszem

Rozwiązywanie zadań z podręcznika lub przeglądanie arkuszy nie nauczy Was tego, co przed egzaminem najważniejsze. Naukowcy wiele trudu włożyli w zbadanie tego, jakie warunki nauki przyczyniają się do uzyskiwania najlepszych rezultatów podczas egzaminu. Czy wiecie, że rozwiązywanie zadań nawet w ilościach hurtowych to nie jest to, czego Wasz umysł potrzebuje przed egzaminem? Jemu potrzebne są warunki przypominające te, które czekają na niego już za kilka miesięcy w sali egzaminacyjnej. Przynajmniej 2-3 razy warto więc poinformować domowników, że znikacie na 120, 100 lub 90 minut (w zależności od tego, z którym przedmiotem macie się zmierzyć) i poświęcić je na rozwiązywanie zadań z arkusza. Skupcie się wtedy tylko na nim, aby zweryfikować nie tylko poziom Waszej wiedzy, ale także umiejętność radzenia sobie z presją czasu. To oczywiście nie oznacza, że jedynie rozwiązywanie arkuszy z ubiegłych lat stanowi receptę na sukces. Umiejętne różnicowanie metod i technik nauczania stanowi klucz do sukcesu. To właśnie dlatego w Maturicie proponujemy naszym uczniom i ich rodzicom dostęp do filmów, zajęć prowadzonych przez doświadczonych nauczycieli w czasie rzeczywistym, wspólne rozwiązywanie kilku arkuszy egzaminacyjnych podczas zajęć oraz nowatorskie zadania, z którymi uczniowie mogą się mierzyć także po spotkaniu. Ktoś chce skonsultować swoje rozwiązanie z prowadzącym? Nie ma problemu! Pozostajemy z Wami w kontakcie tak długo, jak tego potrzebujecie!

Sen o przyszłości

Wyobraź sobie, jak miałoby wyglądać Twoje życie za rok, 5 lat i za dekadę. Nie każdy u schyłku szkoły podstawowej wie, jak będzie wyglądało jego dalsze życie. Trudno jest jednak wyruszać podróż, gdy człowiek nie wie, dokąd zmierza. Wobec tego zanim zaczniesz przygotowania do egzaminu ósmoklasisty, zastanów się nad tym, co sprawia Ci w życiu najwięcej radości. Staraj się unikać ogólników – sport, muzyka, film i podróże to kategorie, w których można umieścić wszystko. Wolisz siatkówkę, koszykówkę, czy też interesują Cię diety sportowców? A może pasjonujesz się dziennikarstwem sportowym? Wbrew pozorom to, co robimy na co dzień jest nam w stanie powiedzieć bardzo wiele o nas samych! Takiej samej analizy warto dokonać przed rozpoczęciem intensywnych przygotowań do egzaminu ósmoklasisty. Co konkretnie jest Twoją matematyczną słabą stroną? Z jaką lekturą masz największe kłopoty, a o której mógłbyś opowiadać godzinami? To bardzo ważne!

Maturità w języku włoskim oznacza dojrzałość i nie jest to przypadek. Młodzi ludzie, którzy trafiają pod nasze skrzydła nie tylko czują się akceptowani niezależnie od tego, jak wygląda ich wiedza na starcie. Zamiast obiecywania gruszek gruszek na wierzbie oferujemy im miesiące rzetelnych przygotowań. Gotowość do systematycznej pracy w połączeniu z zaangażowaniem naszych nauczycieli dają poczucie bezpieczeństwa także rodzicom, którzy mają pewność, że zajęcia nie będą odwoływane z dnia na dzień, a firma nie zniknie z edukacyjnego rynku z dnia na dzień. To jak – widzimy się we wrześniu?Odwiedź nasze kanały w mediach społecznościowych
Odwiedź nasz profil na Facebooku   Odwiedź nasz profil na Instagramie   Odwiedź nasz profil na YouTube   Odwiedź nasz profil na TikToku© 2023 Centrum Edukacyjne MATURITA s.c.