06
03
2023-03-06
2023

Próbna matura z Maturitą 2023 - chemiaZapraszamy na próbną maturę z chemii z Maturitą 2023, która odbędzie się 16 kwietnia!


Plan wydarzenia:

  • 16 kwietnia 2023 godz. 10:00 - publikacja arkusza maturalnego do pobrania poniżej:
    W tym miejscu 16 kwietnia pojawi się link do arkusza.
  • 16 kwietnia 2023 godz. 15:00 - publikacja klucza odpowiedzi (pdf) oraz filmu z omówieniem arkusza przez egzaminatora OKE:
    W tym miejscu 16 kwietnia pojawi się link do klucza odpowiedzi oraz do filmu z omówieniem.


Arkusz matury próbnej z chemii edycji Matura z Maturitą 2023 przygotowany został w oparciu o nową podstawę programową oraz wymagania egzaminacyjne do matury w roku 2023. Zawiera on różnorodne zadania, w tym zadania obliczeniowe, wiązki zadaniowe, zadania na uzasadnienie, zadania z informacjami wprowadzającymi itp. W arkuszu znalazło się również zadanie problemowe, tzw. „czteropunktowe”. Ponadto wykorzystane zostały barwne fotografie przedstawiające właściwości związków i ich mieszanin, co jest nowością na maturze!


Jesteś Maturzystą?

Dzięki Maturze z Maturitą sprawdzisz swoją wiedzę i umiejętności. Zmierzysz się z zupełnie nowymi, dotychczas niepublikowanymi treściami. Ocenisz swoje możliwości pracy pod presją czasu. Ten arkusz powstał specjalnie dla Ciebie!

Wiemy, jak trudno jest Ci przygotować się do egzaminu, którego drugim imieniem jest zmiana. W związku z tym samodzielnie opracowaliśmy zadania, których nie znajdziecie w innych arkuszach ani w żadnych repetytoriach. Dzięki nim wymagania maturalne obowiązujące od 2023 r. nie będą dla Ciebie zaskoczeniem!


Jesteś Nauczycielem?

Chcesz uzyskać dostęp do arkusza oraz klucza odpowiedzi wcześniej?
Szukasz dobrego, niepublikowanego wcześniej arkusza, napisanego przez egzaminatorów?
Specjalnie dla Nauczycieli - 27 marca arkusze wraz z zasadami oceniania zostaną przesłane w wersji elektronicznej (pdf do pobrania) do wszystkich szkół ponadpodstawowych (licea i technika). 

Czy udział w maturze próbnej jest bezpłatny?

Tak, udział w maturze próbnej, arkusze i zasady oceniania są całkowicie bezpłatne.

Czy konieczna jest rejestracja, aby otrzymać arkusze?

Nie ma potrzeby rejestracji. Arkusze oraz zasady oceniania zostaną przesłane w wersji elektronicznej na adres mailowy Państwa szkoły w terminach:

  • przesłanie arkusza do szkoły: 27.03.2023
  • oficjalna publikacja arkusza: 16.04.2023

Czy moja szkoła na pewno otrzyma arkusze?

14.03 oraz powtórkowo 16.03 wysłaliśmy do 4600 szkół ponadpodstawowych wstępny, informacyjny mail w sprawie matur próbnych - z prośbą o rozesłanie do nauczycieli. Z 4600 wysłanych wiadomości tylko 700 szkół otworzyło naszą wiadomość. W przypadku pozostałych szkół - prawdopodobnie wiadomości trafiły do spamu. Jeżeli tak się stało w przypadku Państwa szkoły - również nasze arkusze trafią do spamu i nie mamy na to wpływu.
Dlatego, jeżeli chcecie mieć pewność, że otrzymacie nasze arkusze - skontaktujcie się z sekretariatem - należy sprawdzić spam.
Jeżeli w podanym przez nas dniu arkuszy nie będzie w żadnym folderze - prosimy o kontakt mailowy.

Dołącz do Wydarzenia: Wydarzenie FB - chemia - matura 2023 i bądź na bieżąco!


O Autorze:

mgr Bartłomiej Górski

• mgr chemii, Uniwersytet Jagielloński
• nauczyciel chemii w XLI Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie
• nauczyciel chemii w Liceum Ogólnokształcącym w CERN w Piekarach
egzaminator OKE Kraków
autor arkuszy matura z Maturitą i autor zbioru zadań Matura Czas Start
• współpraca z wydawnictwami

© 2021 Centrum Edukacyjne MATURITA s.c.