18
10
2022-10-18
2022

Stresujesz się egzaminem dojrzałości? Kursy maturalne online służą pomocą!


Dopiero co przekraczałeś próg szkoły, a już zbliża się listopad. Cóż – maturalny zegar tyka nieubłaganie. Jeśli więc nie interesuje Cię życie na krawędzi, nie zwlekaj dłużej i zabierz się za przygotowania do egzaminu dojrzałości już teraz!

Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić?

Nie martw się – pomogliśmy już tysiącom maturzystów, którzy byli w takiej sytuacji jak Twoja. Wiemy, jak trudno jest połączyć marzenia o danym kierunku studiów z presją otoczenia i oczekiwaniami wobec samego siebie. Wiemy też, że w klasie maturalnej człowiek nie ma zbyt wiele wolnego czasu. W związku z tym wizja dojazdów na korepetycje na drugi koniec miasta w ulewę lub śnieżycę wydaje się mało kusząca. Szalejącą inflację widać także w rosnących stawkach indywidualnych korepetycji. Spokojnie – jesteśmy tu po to, aby pomagać. W naszej ofercie czekają na Was zajęcia, dzięki którym na myśl o maturze będziecie czuli spokój, którego w obecnych czasach tak bardzo potrzebujemy.

Chciał(a)bym, ale się boję

Wątpliwości dotyczące kursów maturalnych online, które pojawiają się w Waszych głowach, są naturalne. W końcu jest to inwestycja nie tylko czasu, ale i pieniędzy i od tej decyzji zależy naprawdę sporo. Wobec tego przygotowaliśmy dla Was listę najczęściej pojawiających się pytań – przesyłanych zarówno przez rodziców, jak i uczniów – którzy zastanawiają się nad tym, czy kursy maturalne online to w ich przypadku dobre rozwiązanie.

Pytanie nr 1: Dlaczego nie macie w swojej ofercie zajęć indywidualnych? Obawiam się, że zajęcia grupowe nie przyniosą żadnych rezultatów.

Za godzinę zajęć indywidualnych płaci się obecnie nawet ok. 100-150 zł. W związku z tym, że chcemy, aby z naszego edukacyjnego wsparcia mogło skorzystać jak najwięcej uczniów, organizujemy kursy grupowe. Są one prowadzone przez profesjonalistów, nauczycieli, egzaminatorów OKE, którzy z zajęć grupowych potrafią uczynić wartość dodaną dla uczniów. Dzięki nim możecie uczyć się nie tylko na swoich, ale także na cudzych błędach. Zwróćcie uwagę na jeszcze jedną kwestię – podczas zajęć indywidualnych skupiamy się najczęściej na jednym rozwiązaniu. Podczas naszego kursu możecie poznać więcej niż jeden prawidłowy sposób poradzenia sobie z danym zadaniem lub kilka dopuszczalnych interpretacji danego tekstu!

Pytanie nr 2: Czy nie lepiej byłoby prowadzić zajęcia stacjonarne? W czasie pandemii widać było, że edukacja zdalna nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Mamy doświadczenie zarówno w prowadzeniu zajęć stacjonarnych, jak i zdalnych. Widzimy, że dla uczniów zmotywowanych do działania zajęcia online nie są przeszkodą. Dzięki nim nie muszą tracić czasu na dojazdy lub sprzątać pokoju przed przybyciem egzaminatora ;) Z kolei prowadzenie korepetycji grupowych w wynajętej sali ponownie wpływa na ponoszone przez Was koszty. Kluczem do efektywnej nauki – niezależnie od tego, jaką przyjmuje ona formę – jest chęć zdobycia wiedzy i gotowość do współpracy z nauczycielem. Jeśli więc faktycznie będziesz pojawiać się na zajęciach i na nich pracować, o wynik możesz być spokojny/a.

Pytanie nr 3: Jak wygląda kontakt poszczególnych uczniów z nauczycielem? Czy w związku z tym, że są to kursy grupowe, nie ma możliwości sprawdzania prac pojedynczych osób?

Podczas naszych zajęć rozwiązujemy szereg zadań, najpierw każdy samodzielnie, następnie nauczyciel omawia rozwiązanie, tłumaczy problematyczne kwestie. Każdy uczeń może swoje rozwiązanie, pytania lub wątpliwości na bieżąco zgłaszać nauczycielowi. Po zajęciach uczniowie pozostają z nim w stałym kontakcie i jeśli tylko chcą, mogą korespondować z nim za pomocą maturitowej platformy. Jeśli więc w domu napisałe/aś pracę, którą chciał(a)byś skonsultować ze swoim nauczycielem, nie ma z tym żadnego problemu.

Pytanie nr 4: Czy na kursach maturalnych online ktokolwiek sprawdza przyrost wiedzy? W jaki sposób można to kontrolować?

Test diagnostyczny, wejściówki, arkusze egzaminacyjne – to tylko niektóre z form sprawdzania wiedzy, które czekają na naszych uczniów. Spokojnie – tutaj nikt nie będzie wystawiał Wam ocen! Zwracamy uwagę na wynik procentowy, ale najważniejsze jest dla nas wyjaśnienie uczniom, skąd wziął się ich błąd i dlaczego za dane zadanie nie otrzymaliby punktu.

Pytanie nr 5: Nie lubię występować publicznie. Czy podczas zajęć w Maturicie będę musiał(a) odzywać się na forum i mieć włączoną kamerkę?

Nawet najlepszy nauczyciel na świecie nie włoży uczniom do głowy wiedzy bez najmniejszego wysiłku. To samo dotyczy umiejętności, których wypracowanie jest kluczem do maturalnego sukcesu. W związku z tym zależy nam na tym, aby uczniowie podczas zajęć byli REALNIE obecni i zaangażowani w wykonywanie kolejnych zadań. Pragniemy też dać im możliwość zmierzenia się z wystąpieniami publicznymi na bezpiecznej płaszczyźnie, którą stwarzamy im podczas zajęć. Mówiąc więc wprost – jeśli masz nadzieję na to, że nie wstając z łóżka i nie odzywając się na zajęciach, uda Ci się zdobyć wymarzony rezultat, możesz się zawieść. Jeśli jednak dobrze chcesz wykorzystać wiedzę i wsparcie naszych najlepszych nauczycieli, dając coś od siebie, nie rozczarujesz się. Świadczą o tym dziesiątki opinii wystawianych co roku przez kolejnych kursantów, z których jesteśmy naprawdę dumni :) Zgłoś się do nas, aby dołączyć do ich grona!Odwiedź nasze kanały w mediach społecznościowych
Odwiedź nasz profil na Facebooku   Odwiedź nasz profil na Instagramie   Odwiedź nasz profil na YouTube   Odwiedź nasz profil na TikToku© 2023 Centrum Edukacyjne MATURITA s.c.