11
03
2020-03-11
2020

Zajęcia w Maturicie w okresie kwarantannyAKTUALIZACJA Z 16 MARCA

Drodzy Uczniowie,

jesteśmy w trakcie przygotowywania dla Was materiałów, od jutra zaczynamy nagrywanie filmów (1 część - wykład + przykładowe zadania). Zależnie od przedmiotu, tematu zajęć - filmy/materiały będą dopasowane do specyfiki lekcji. Pierwsze zestawy Uczniowie otrzymają pod koniec tygodnia, kolejne będą przesyłane regularnie, tak, aby nadgonić opóźnienie spowodowane tą niespodziewaną sytuacją.
Bardzo prosimy także, abyście polubili naszą stronę na fb POLUB, ponieważ jest to najszybsza forma komunikacji z Wami (macie aplikacje na telefonie, messenger). Będziemy tam również udostępniać różne informacje i materiały. Jeżeli ktoś nie posiada konta na fb, prosimy, aby takie utworzył ze względu na wyjątkową sytuację.
I ważne! Nie czekajcie, pracujcie! Macie podręczniki, zbiory zadań, poświęćcie ten czas na nadrobienie zaległości i powtórki. 
Kochani! Razem przetrwamy ten trudny czas, będziemy wspierać Was w przygotowaniach do matury w najlepszy możliwy sposób. Głowy do góry! :)
----------------------------------------------------------------

AKTUALIZACJA Z 12 MARCA, GODZ. 14:30

Ze względu na zarządzenie 2-tygodniowej kwarantanny (wytyczne MZ, GIS, zakaz z Wydziału Edukacji UM) - od dziś (12 marca) nie możemy prowadzić zajęć stacjonarnych w żadnym mieście. 

Drugoklasiści i 8 klasy
Część grup zostanie zawieszona na czas kwarantanny i zajęcia zostaną odrobione po tym czasie - dotyczy to grup, które bez problemu zmieszczą się z materiałem do egzaminu/końca roku, czyli wszystkich kursów dla Drugoklasistów oraz niektórych grup 8 klas. Każda grupa do końca tygodnia dostanie konkretną informację dotyczącą terminów zajęć po zmianach, prosimy o cierpliwość.

Maturzyści 2020 
Dla grup maturalnych - zajęcia muszą zostać przeprowadzone w odpowiednim czasie, jednak ze względu na kwarantannę - szukamy najlepszego rozwiązania online. Prosimy o kilka dni czasu na opracowanie dobrej formuły kursu. Chcemy, aby pomimo tej kryzysowej sytuacji nasze kursy pozostały na wysokim poziomie. Dlatego staramy się opracować taką formułę, która będzie zawierać zarówno część teoretyczną oraz zadania wraz z tłumaczeniem - w postaci filmu, a także będzie dawała możliwość zadawania pytań, ewentualnego powtórzenia jakiegoś zagadnienia, ponownego wytłumaczenia itp., jeśli coś będzie jeszcze niejasne. 

Na opracowanie formuły online potrzebujemy kilku dni (każdy przedmiot ma swoją specyfikę, musimy porozmawiać z nauczycielami i wszystko zaplanować), jednak pytacie Państwo, jak widzimy takie zajęcia, dlatego w skrócie informuję:
Prawdopodobnie każdy temat (odpowiadający jednemu spotkaniu w ramach kursu) zostanie rozbity na dwie fazy:
  1. Nagramy i udostępnimy uczniom film z omówieniem teoretycznym, prezentacją, rozwiązaniem przykładowych zadań, czyli dokładnie tak jak to jest w trakcie zajęć stacjonarnych. Uczniowie mają dwa dni na obejrzenie filmu, zrozumienie, przeanalizowanie materiału, spisanie i przesłanie pytań.
  2. Po tym czasie udostępnimy kolejny film z odpowiedziami do wszystkich pytań, ewentualnym powtórzeniem wybranych zagadnień.
W ten sposób zrealizujemy zarówno teorię jak i praktyczne zadania, a także każdy będzie mógł zadać pytanie czy poprosić jeszcze raz o wytłumaczenie jakiegoś niezrozumiałego zagadnienia. Czyli przebieg zajęć będzie dokładnie taki sam jak stacjonarnie, uczniowie będą mieli dostęp do filmów przez cały czas, a także będą mogli zadać pytania. Zawsze uczniowie mają możliwość kontaktu z nauczycielem przez e-dziennik, gdyby nasunęły się jeszcze jakieś pytania.

Drodzy Państwo, wszyscy znaleźliśmy się w niespodziewanej i trudnej sytuacji. Trudnej dla uczniów i rodziców, ponieważ poza oczywistą obawą o zdrowie, na pewno martwicie się Państwo o matury - czy odbędą się w terminie, czy uda się, pomimo utrudnień, zrealizować materiał i przygotować do majowego egzaminu. I dla nas obecna sytuacja jest powodem do troski i stanowi ogromne wyzwanie. Nie wyobrażamy sobie, aby zawieść naszych uczniów, musimy jak tylko można najlepiej i najsprawniej zareagować, dostosować się do sytuacji. 
Dlatego bardzo prosimy o kilka dni na opracowanie formuły online. Do końca tygodnia powinniśmy mieć już wszystko ustalone z naszymi nauczycielami, wówczas też przekażemy Państwu plan działań na najbliższe dwa tygodnie. Postaramy się jak najszybciej uruchomić nagrywanie filmów, aby w przyszłym tygodniu każda grupa mogła zrealizować co najmniej jeden temat.

Z góry przepraszamy także za wszelkie ewentualne niedociągnięcia organizacyjne i prosimy o wyrozumiałość.

UWAGA, ponieważ maile czasem wpadają do spamu, może się także zdarzyć, że nie dojdzie do Państwa sms lub wiadomość w e-dzienniku, dlatego na naszej stronie w AKTUALNOŚCIACH będziemy na bieżąco podawać informacje dotyczące zajęć w czasie kwarantanny. 


Przygotowanie do matury 2025 - nowy nabór:


Przygotowanie do matury 2026 - nowy nabór:


Przygotowanie do Egzaminu Ósmoklasisty 2025 - nowy nabór:Odwiedź nasze kanały w mediach społecznościowych
Odwiedź nasz profil na Facebooku   Odwiedź nasz profil na Instagramie   Odwiedź nasz profil na YouTube   Odwiedź nasz profil na TikToku


© 2023 Centrum Edukacyjne MATURITA s.c.