25
04
2023-04-25
2023

Zbiór zadań z chemii do matury 2023


Najnowszy zbiór zadań z chemii do matury 2023 autorstwa Bartłomieja Górskiego

Cena promocyjna (e-book): 49 zł

Strona do składania zamówień jest  w opracowaniu - do czasu uruchomienia strony zbiór zadań można zamawiać tutaj: https://www.maturita.pl/chemia-ebook

Dane do przelewu:
CE Maturita s.c. 
ING: 
33 1050 1139 1000 0091 4293 2970

Zbiór zawiera 8 arkuszy (ponad 300 zadań), które obejmują wszystkie treści obowiązujące na maturze z chemii od roku 2023.

Znajdziesz w nim: 

  • oryginalne zadania wymagające analizy tekstu źródłowego, wykresu, schematu, przebiegu doświadczenia chemicznego,
  • zadania z barwnymi zdjęciami z doświadczeń chemicznych, wykresami, modelami struktur,
  • wymagające zadania obliczeniowe, dostosowane do najnowszych trendów odpowiedzi i propozycje rozwiązań każdego zadania,
  • wyjaśnienia i obliczenia krok po kroku do wszystkich zadań obliczeniowych,
  • plansze z kolorowymi fotografiami oraz informacjami na temat najważniejszych właściwości związków chemicznych oraz typowych reakcji w chemii nieorganicznej i w chemii organicznej.

Bartłomiej Górski – absolwent Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, edukator i egzaminator maturalny. Współpracował z Zespołem Fizykochemii Koordynacyjnej i Bionieorganicznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Aktywny nauczyciel chemii, który przygotowuje uczniów do egzaminu maturalnego oraz konkursów i olimpiad. Tworzy autorskie programy i projekty edukacyjne. Od kilku lat związany jest z Centrum Edukacyjnym Maturita a także współpracuje z wydawnictwami, tworząc, weryfikując i recenzując materiały edukacyjne, m.in. próbne matury z chemii.

„Zbiór zadań Matura z Maturitą" zawiera osiem arkuszy maturalnych oraz odpowiedzi z przykładowym sposobem rozwiązania zadania. Zbiór reprezentuje bardzo wysoki poziom merytoryczny oraz liczne walory dydaktyczne; napisany jest przystępnie i logicznie. Moją szczególną uwagę zwróciła wzorowa koncepcja każdego z arkuszy, staranny dobór tematyczny proponowanych zadań; widoczna jest pełna zgodność z podstawą programową, chociaż niektóre zadania są nietypowe i "wychodzące poza schemat". Całe opracowanie jest utrzymane w konwencji matury 2023, np. zadania z kolorową fotografią z doświadczeń; Autor zwraca uwagę na przeliczanie jednostek, liczbę cyfr znaczących w obliczeniach. Opracowanie ma atrakcyjną, a zarazem stonowaną szatę graficzną uwypuklając w odpowiednio zróżnicowany sposób stałe elementy zadania. Kolejnym atutem jest zamieszczenie kolorowych plansz z objawami reakcji chemicznych i właściwościami związków i ich mieszanin.”

dr Małgorzata Krzeczkowska
nauczyciel akademicki na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie
autorka książek dla maturzystów – repetytorium, trener, zbiory zadań

Oryginalne zadania wymagające analizy tekstu źródłowego, wykresu, schematu, przebiegu doświadczenia chemicznego.

Zadania z barwnymi zdjęciami z doświadczeń chemicznych, wykresami, modelami struktur

Wymagające zadania obliczeniowe, dostosowane do najnowszych trendów

Odpowiedzi i propozycje rozwiązań każdego zadania.
Wyjaśnienia i obliczenia krok po kroku do wszystkich zadań obliczeniowych.

Plansze z kolorowymi fotografiami oraz informacjami na temat najważniejszych właściwości związków chemicznych oraz typowych reakcji w chemii nieorganicznej i w chemii organicznej.


Przygotowanie do matury 2025 - nowy nabór:


Przygotowanie do matury 2026 - nowy nabór:


Przygotowanie do Egzaminu Ósmoklasisty 2025 - nowy nabór:Odwiedź nasze kanały w mediach społecznościowych
Odwiedź nasz profil na Facebooku   Odwiedź nasz profil na Instagramie   Odwiedź nasz profil na YouTube   Odwiedź nasz profil na TikToku


© 2023 Centrum Edukacyjne MATURITA s.c.