mgr Barbara Popa
Wykładowcy Biologia

mgr Barbara Popa

  • Mgr biologii (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu)
  • Od ponad 12 lat przygotowuję uczniów do matury
  • Nauczyciel mianowany
  • Dwie nagrody dyrektora szkoły i nagroda starosty za wyróżniającą pracę
  • Studia podyplomowe z chemii i geografii
  • Organizatorka  konkursów  z zakresu nauk przyrodniczych
  • Psychoterapeutka w procesie szkolenia
  • Wykładowca biologii w Centrum Edukacyjnym Maturita


Dzień dobry!


Nazywam się Barbara Popa. Jestem biologiem z wykształcenia i z zamiłowania. Od ponad 12 lat uczę biologii i przygotowuję moich uczniów do najważniejszego egzaminu w ich życiu. Moi „dawni” maturzyści to dzisiejsi lekarze, stomatolodzy, psycholodzy, weterynarze, farmaceuci, fizjoterapeuci  i biolodzy. Wśród moich podopiecznych jest też osoba, która tak bardzo pokochała biologię podczas naszych wspólnych lekcji, że dzisiaj rozwija swoją pasję jako doktorant nauk biologicznych u boku znanego przyrodnika – Adama Wajraka.


Wiem, że jesteś tutaj po to, aby otworzyć sobie drogę na wymarzone studia. Ja jestem tutaj po to, aby Ci w tym pomóc. Moja wiedza, pasja i znajomość zasad oceniania egzaminów sprawiają, że gwarantuję Ci naukę na najwyższym poziomie. Dodatkowym moim atutem jest ukończenie studiów z innych przedmiotów przyrodniczych, co pozwala mi przekazać Ci wiedzę w sposób interdyscyplinarny.  Jako psychoterapeutka wspomagam moich uczniów w radzeniu sobie ze stresem i opanowaniu technik uczenia się. Do współpracy z Tobą podejdę tak jak do innych moich uczniów – z zaangażowaniem, radością i wsparciem na każdej płaszczyźnie.


Zapraszam Cię do wspólnej podróży w świat biologii.  Otworzę przed Tobą nowe sposoby nauki, formułowania wniosków i nauczę jak nie popełniać czysto technicznych błędów, które są najczęstszą przyczyną porażek podczas egzaminów.


W życiu prywatnym jestem żoną cudownego męża i najlepszą opiekunką dla Nadziei – pięknej suczki owczarka niemieckiego. Uwielbiam podróże (szczególnie ukochałam sobie Afrykę) i rozmowy z ludźmi. Moją pasją są też mecze piłki nożnej i książki z zakresu psychologii i psychoterapii. Najlepiej odpoczywam spacerując po lesie i pływając.

Do zobaczenia na zajęciach!

© 2021 Centrum Edukacyjne MATURITA s.c.