mgr Bartłomiej Górski
Wykładowcy Chemia

mgr Bartłomiej Górski

  • Mgr chemii, Uniwersytet Jagielloński
  • Nauczyciel chemii w XLI Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie
  • Nauczyciel chemii i przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Chemicznych w Krakowie
  • Wykładowca chemii w Centrum Edukacyjnym Maturita


Witajcie!

Jestem nauczycielem chemii w dwóch szkołach średnich w Krakowie, gdzie przygotowuję moich uczniów zarówno do egzaminu maturalnego, jak i do egzaminów zawodowych.

Poza tym cudownym przedmiotem prowadzę również kilka innych jego praktycznych odpowiedników, m.in. Analizę Medyczną i Sądową oraz Analizę Techniczną. Na nich wraz z moimi uczniami staramy się szukać chemii wokół nas. Badamy więc wszystko, co trafi do naszych rąk. Sprawdziliśmy już z jakich pierwiastków Mennica Polska produkuje monety; jak trujący staje się tłuszcz po usmażeniu kilograma frytek. Zbadaliśmy również, jak twarda jest woda w krakowskich kranach oraz czy calcium musujące do picia zawiera tyle wapnia, ile deklaruje producent.

W swojej pracy inspiruję uczniów, pokazuję im drogę i motywuję do samodzielnego odkrywania chemii – zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej. Wieloletnia praca nauczyła mnie, że ważne poza pokazaniem chemii na kartce jest pokazanie jej w życiu i dotknięcie jej palcem.

Podczas moich zajęć staram się trafić do wszystkich, szukając coraz to nowszych metod pracy. Tłumaczę do skutku, aż dane zagadnienie zostanie całkowicie zrozumiane – bardziej chemicznie lub bardziej hmm… łopatologicznie ;) Po jego zrozumieniu … nie spoczywamy na laurach, tylko podnosimy poprzeczkę i cały czas pniemy się w górę!

Od kilku lat pracuję nad własnym zbiorem zadań i zbiorem arkuszy maturalnych, które być może już niebawem ujrzą światło dzienne. Mam nadzieję, że moje publikacje pomogą przyszłym maturzystom zdobyć 100% na maturze z chemii i osiągnąć upragniony cel.

Prywatnie jestem również geologiem i cukiernikiem ;)

Do zobaczenia na zajęciach!

© 2021 Centrum Edukacyjne MATURITA s.c.