mgr Justyna Adamczyk
Wykładowcy Biologia

mgr Justyna Adamczyk

  • Nauczyciel biologii (Uniwersytet Łódzki)
  • Nauczyciel mianowany
  • mgr Biologii Stosowanej i Molekularnej
  • mgr Pedagogiki Specjalnej Resocjalizacyjnej, lic. Pedagogiki Opiekuńczo-Wychowawczej
  • Opiekun praktyk studenckich Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego
  • Przewodnik po Kampinoskim Parku Narodowym
  • Organizator konkursów biologicznych, realizacja projektu Eko-szkoła 2022
  • Wykładowca biologii w Centrum Edukacyjnym Maturita


Kochani Maturzyści!

Nauczanie (po rodzicach, dziadkach i pradziadkach) mam we krwi :) W uczniowskiej ankiecie zostałam wskazana jako jeden z najbardziej wymagających, ale też wspierających i otwartych na potrzeby uczniów nauczycieli. Jestem opiekunem praktyk studenckich Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ponadto pracuję jako terapeuta integracji sensorycznej, łącząc wiedzę z zakresu pedagogiki i neurobiologii.

Od 4 lat przygotowuję uczniów do rozszerzonej matury z biologii. W pracy z młodzieżą staram się przede wszystkim zainteresować biologią, pokazać, że nie jest to typowa "pamięciówka"  lecz dziedzina, którą z radością można odkrywać i w której wiele rzeczy jest ze sobą powiązanych. Nie daję gotowego przepisu na "klucz", ale daję wskazówki i naprowadzam tak, aby mój podopieczny sam go odkrył. Dzięki temu, żadne maturalne zadanie nie jest zaskoczeniem, co potwierdzają wyniki egzaminów moich uczniów. 

Biologia to moja życiowa pasja, już jako dziecko hodowałam niezliczoną ilość roślin, otaczałam opieką wszystkie znalezione przeze mnie lub kolegów ranne zwierzęta (5 ptaków - jeden został u mnie na 10 lat, dwa jeże i dwa bezpańskie psy). Obecnie schronienie znajdują u mnie porzucone, niepełnosprawne gady (trzy agamy brodate - niewidoma, sparaliżowana i niskorosła, kameleon pokryty bliznami poparzeniowymi) oraz ptaszniki.

Wierzę, że ta niesamowita dziedzina nauki nie odkryła przed nami wszystkich kart, dlatego stale pogłębiam wiedzę, szukam ciekawostek i nowinek biologiczno - chemicznych. Wiedzę z zakresu biologii i chemii wykorzystuję tworząc własne kosmetyki, których skuteczność obserwuję nie tylko na sobie.

W wolnych chwilach wędruję po lasach, parkach narodowych i górach. Realizuje się jako przewodnik po Kampinoskim Parku Narodowym oraz terapeuta integracji sensorycznej, pomagając dzieciom z zaburzeniami z tego zakresu. Lubię dobre, trzymające w napięciu książki. 

Zapraszam Was na zajęcia!

© 2021 Centrum Edukacyjne MATURITA s.c.