dr Magdalena Czerwińska
Wykładowcy Biologia

dr Magdalena Czerwińska

  • Nauczyciel biologii w ZSO nr 1 w Bydgoszczy
  • Egzaminator i weryfikator OKE
  • Nauczyciel programu „Aktywny uczeń”
  • Nagroda Dyrektora szkoły
  • Przewodnik i pomocnik 6 laureatów i 5 finalistów Kuratoryjnego Konkursu Przedmiotowego z Biologii
  • Autorka kilku publikacji naukowych
  • Prelegent konferencji międzynarodowych doktorantów
  • Wykładowca biologii w Centrum edukacyjnym MATURITA


Witam Was gorąco!

Nazywam się Magdalena Czerwińska-Kona. Od dwunastu lat jestem nauczycielem biologii
w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Bydgoszczy. Wcześniej przez 5 lat uczyłam studentów na Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt UTP w Bydgoszczy. W listopadzie 2013 roku uzyskałam tytuł doktora nauk. Posiadam również uprawnienia egzaminatora maturalnego CKE z biologii i uczestniczę w sprawdzaniu prac. W chwili obecnej poza praca zawodową i wychowywaniem 6-letniego syna, pochłania mnie moje hobby, którym są konie.

Nauczanie to moja pasja. Uwielbiam to co robię a nauczycielem jestem z wyboru, nie z konieczności. Olbrzymią satysfakcję sprawia mi obserwowanie jak w młodych ludziach rodzi się ciekawość otaczającego świata, jak zaskakuje Was odkrywanie własnych zainteresowań i możliwości, jak cieszy przekraczanie własnych ograniczeń. Uwielbiam patrzeć jak rozkwitacie na moich oczach.

Z doświadczenia wiem, że dla niektórych z Was biologia to przedmiot, który trzeba „wykuć na pamięć”. Chciałabym Wam pokazać, że to tylko złudzenie. Biologia to szereg powiązanych ze sobą elementów, które łączą się w bardzo logiczną całość. Biologię da się zrozumieć przy opanowaniu podstawowych pojęć, podobnie jak głównych wzorów matematycznych. Uważam, że moim obowiązkiem jest wytłumaczyć a nie wyłącznie przedstawić realizowany materiał. Chciałabym Wam pokazać jak swobodnie poruszać się po działach biologii, tak żeby przedmiot stał się odczuwalnie łatwiejszy, a wynik maturalny satysfakcjonujący.

Oferuję Wam moją otwartość i wiedzę, a od Was oczekuję zaangażowania
i otwartego umysłu.

Do zobaczenia na zajęciach!

© 2023 Centrum Edukacyjne MATURITA s.c.