dr n. farm. Dominika Hapka-Żmich
Wykładowcy Chemia
Nina Kaczorowska
Chemia
Poznań
Tomasz Sokolnicki
Chemia
Poznań
Justyna Ławrynkowicz
Chemia
Bydgoszcz
Aleksander Kruczyński
Chemia
Bydgoszcz
Małgorzata Kamińska
Chemia
Bydgoszcz
Klaudia Konera
Chemia
Bydgoszcz, Toruń
Magdalena Gierszewska
Chemia
Bydgoszcz, Toruń

  • dr n. farm., Collegium Medicum UMK
  • Założyciel Centrum Edukacyjnego Maturita
  • Wykładowca chemii w Centrum Edukacyjnym Maturita w Poznaniu i Bydgoszczy


Witajcie serdecznie!

Od 17 lat tłumaczę chemię. Studentom, maturzystom, licealistom. Pracowitym, leniwym, systematycznie, dorywczo, gdy nóż na gardle, gdy nauczyciel się uwziął ;) Wiem, wiem, chemia jest trudna. Ale tylko na pierwszej lekcji, uwierzcie! Celowo napisałam, że tłumaczę, ponieważ chemię trzeba zrozumieć. Moje lekcje nastawione są  na zrozumienie chemii, a nie wkuwanie na pamięć. Jeśli zrozumiesz podstawy, potem już jak w domino - jedno wynika z drugiego.

Wiecie, co najbardziej lubię, jako nauczyciel? Ten błysk zrozumienia w Waszych oczach i jednocześnie niedowierzania, że to takie proste... Wasze telefony z podziękowaniami... Waszą radość z sukcesu, w którego osiągnięciu pomogłam. Tak, nauczanie jest moją pasją! Jeśli coś można w ogóle zrozumieć, można to też zrozumiale wyłożyć ;) Zajęcia prowadzę bezstresowo, ale także wymagam.
Opinie o moich zajęciach znajdziecie TUTAJ.


Nie sztuką jest posiadać wiedzę. Sztuką jest nie tylko umieć ją przekazać, ale umieć przekazać w taki sposób, aby dzisiejsza młodzież, otoczona i przytłoczona "gotowymi rozwiązaniami", potrafiła i chciała zrozumieć. A potem umiała zastosować tę wiedzę
w praktyce na maturze. Wszystko można wytłumaczyć na wiele sposobów. A dobry nauczyciel wie, który z nich jest najlepszy i który z nich niezawodnie i zawsze się sprawdza. Wie to wszystko dzięki wieloletniemu doświadczeniu w nauczaniu nie tylko w szkole, ale także na zajęciach dodatkowych, gdzie zrozumienie materiału jest podstawą.

Mnie samej wiele lat zajęło opracowanie własnych schematów i metod nauczania, sposobów tłumaczenia każdego działu i każdego zagadnienia. Teraz wiem, jakich użyć porównań i przykładów, jak pokierować tokiem myślenia ucznia, jakie dać zadania - aby określone zagadnienie jak najszybciej stało się jasne
i pozostało w głowie na długo.

Największym problemem dzisiejszej edukacji jest fakt, że młodzież nie potrafi uczyć się samodzielnie. Centrum Edukacyjne Maturita zostało utworzone przeze mnie – rodzica i nauczyciela w jednej osobie - na podstawie wieloletnich doświadczeń
i w odpowiedzi na realną potrzebę placówki, której celem jest nauczanie przez zrozumienie oraz nacisk na dodatkową pracę własną ucznia.

Co robię w czasie wolnym? Każdą chwilę spędzam z moim wspaniałym mężem Michałem i ukochaną córunią Marysią. Tych wolnych chwil jest niestety ostatnio niewiele, tym bardziej są one dla mnie cenne.

Zapraszam Was serdecznie do przygody z chemią :)

© 2017 Centrum Edukacyjne MATURITA s.c.