mgr Paweł Romanowski
Wykładowcy

  • Ekspert MEN d.s. awansu zawodowego dla nauczycieli
  • Nauczyciel języka niemieckiego w IV Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy
  • Wykładowca języka niemieckiego w Centrum Edukacyjnym Maturita


Witajcie serdecznie!

Od 19 lat jestem nauczycielem języka niemieckiego w IV Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy i od 2005 roku egzaminatorem OKE w Gdańsku. Pomagam  uczniom i studentom zrozumieć i polubić ten na pozór niełatwy, ale jakże ciekawy język, potrzebny nie tylko w dziedzinie turystyki, ekonomii, informatyki, prawa i medycyny, ale także dla zwykłej komunikacji. Tłumaczę wszystkim moim uczniom, jak zrozumieć zawiłości gramatyki języka naszych zachodnich sąsiadów w sposób przystępny i dowcipny.

Uwierzcie, że tego języka może nauczyć się każdy. A dla tych z Was, którzy lubią matematykę, grę w szachy czy brydża - nauka i zrozumienie logicznych reguł rządzących językiem niemieckim będzie jeszcze prostsze:).

Najwięcej radości sprawiają mi sukcesy moich uczniów - te małe, jak zrozumienie pojedynczego zagadnienia i umiejętność komunikacji, jak i te duże, gdy moi uczniowie i absolwenci osiągają bardzo dobre wyniki w olimpiadzie języka niemieckiego, na maturze oraz nagrody w rozmaitych konkursach. Ogromną satysfakcją dla mnie jest fakt, że wielu moich absolwentów poszło w moje ślady i studiuje lub ukończyło filologię germańską.

Prywatnie jestem szczęśliwym mężem i ojcem dwójki dzieci, rezolutnej Julii i pogodnego Mikołaja. Jako rodzina staramy się spędzać ze sobą możliwie dużo czasu.

© 2017 Centrum Edukacyjne MATURITA s.c.