mgr Anna Smolar
Wykładowcy Biologia
Anna Kledzik
Biologia
Poznań
Kamila Stasiewska
Biologia
Bydgoszcz
Katarzyna Kachel
Biologia
Bydgoszcz
Marta Górna
Biologia
Bydgoszcz
Danuta Madziar
Biologia
Bydgoszcz
Magdalena Czerwińska
Biologia
Bydgoszcz

  • Nauczyciel dyplomowany biologii w X LO w Toruniu
  • Egzaminator OKE
  • Doradca metodyczny biologii i przyrody
  • Opiekun finalistów i laureatów Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii, Olimpiady Biologicznej i wielu konkursów tematycznych m.in. „Bliżej ekologii”, „Znam swój organizm”, „Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny”, „Potyczki ekologiczne”.
  • Wykładowca biologii w Centrum edukacyjnym MATURITA
Witajcie, 

biologia to nauka, która mieści w sobie wiele skomplikowanych procesów, mechanizmów, nazw i pojęć. Co chwila pojawiają się nowe odkrycia. Biologia pozwala na łączenie wiedzy z innych przedmiotów przyrodniczych: chemii, fizyki czy geografii. Biologii nie da się „wykuć”, trzeba ją zrozumieć. 

Nazywam się Anna Smolar i jestem absolwentką Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi UMK w Toruniu oraz studiów podyplomowych w zakresie nauczania chemii. Dodatkowo ukończyłam Zaoczne Studia Doktoranckie w Katedrze Botaniki i Ekologii Roślin ATR w Bydgoszczy. Od ponad 20 lat staram się aby moi uczniowie rozumieli biologię, a uczenie się jej wiązali z przyjemnością i świadomością, że wykorzystają zdobytą wiedzę oraz umiejętności w życiu codziennym. 

W pracy z uczniami kieruję się słowami Benjamina Franklina „Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę.” 

W wolnych chwilach staję się pełnoetatową mamą dwójki urwisów, wspólnie poznajemy poprzez doświadczanie otaczający nas świat, utrwalając mijające chwile na fotografiach. Wieczorami przeobrażam się w mola książkowego – zasiadam w wygodnym fotelu z kubkiem ulubionej herbaty i zaczytuję się w dobrej książce.

Zapraszam na zajęcia.
© 2017 Centrum Edukacyjne MATURITA s.c.