dr Robert Dobosz
Wykładowcy Chemia

dr Robert Dobosz

  • Dr nauk chemicznych
  • Nauczyciel chemii i fizyki w I Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy
  • Wykładowca akademicki do 2020 r
  • Współautor 28 publikacji w renomowanych czasopismach naukowych i rozdziału w monografii
  • Promotor prac magisterskich i inżynierskich
  • Stypendium Prezydenta Miasta Bydgoszczy dla Wybitnych Młodych Naukowców (2011)
  • Wykładowca chemii w Centrum Edukacyjnym MaturitaWitajcie!

Jestem chemikiem i od dwudziestu lat zajmuję się kształceniem młodzieży i dorosłych - najpierw jako wykładowca akademicki, a od ponad dwóch lat jako nauczyciel chemii w I Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy.

Chemia nigdy nie sprawiała mi trudności, bo była logiczna i wystarczyło ją zrozumieć, a nie uczyć się na pamięć. Dlatego na swoich zajęciach będę przywiązywał wielką wagę do zrozumienia przez ucznia nauczanego materiału. Postaram się, abyście “poczuli chemię” do chemii, a wtedy żadna matura nie będzie Wam straszna. 

Bardzo ważna jest dla mnie także atmosfera na lekcjach. Zawsze staram się, aby było sympatycznie i wesoło, bo dużo łatwiej i przyjemniej jest się uczyć w miłej atmosferze i bez stresu.

Jestem osobą bardzo wesołą, z wielkim poczuciem humoru. Moim największym chemicznym zainteresowaniem jest chemia organiczna, a w szczególności aromatyczność i tautomeria. Uwielbiam także... fizykę (szczególnie fizykę kwantową i jądrową). Ukończyłem nawet studia podyplomowe z fizyki, dzięki czemu w szkole mogę uczyć także tego przedmiotu i pogłębiać swoje, dziwne jak na chemika, fizyczne zainteresowania :)

A w wolnych chwilach... lubię poczytać dobrą książkę (najchętniej horror lub thriller). Jestem także wielkim fanem speedwaya, muzyki heavy metalowej i francuskich komedii.


Zapraszam Was serdecznie na moje zajęcia!

© 2021 Centrum Edukacyjne MATURITA s.c.