Robiłeś wszystko, co mogłeś, ale dorosłość i tak Cię dopadła? Tuż za rogiem czeka na Ciebie klasa maturalna, a Ty nie tylko nie masz pojęcia, gdzie minęły ostatnie lata Twojego życia, ale także nie wiesz, o co chodzi w tangensach i kim był Gerwazy Rębajło? Spokojnie – wiemy, jak dobrze przygotować Cię do matury i jesteśmy tu po to, aby Ci pomóc!
Od jutra nie zaczniesz się uczyć
Systematyczność to dla tysięcy osób pojęcie legenda. Mityczne „zacznę od jutra” prawie nigdy się nie sprawdza. Jeśli więc chcesz mieć pewność, że budowanie Twojego nawyku zakończy się niepowodzeniem, odłóż go w czasie. Praca nad systematycznością zaczyna się nie „zaraz”, nie „później”, ale właśnie „teraz”, czyli od momentu, w którym najpierw w głowie, a później na papierze, umieścisz swoje postanowienie. Najlepiej jeszcze, aby usłyszeli o nim inni – wtedy poczujesz się bardziej zobligowany do tego, aby opowiadać o kolejnych postępach w jego realizacji! Specjalistami od prokrastynacji, czyli odkładania wszystkiego na później (o czym znacznie więcej pisaliśmy tutaj: https://www.maturita.pl/news/jak-wygrac-z-prokrastynacja.html) są przede wszystkim studenci i właśnie maturzyści, których podzielić można na kilka grup. Do której z nich Ty się zaliczasz?
Dla kogo właściwie się uczymy?
Co roku mamy do czynienia z przedstawicielami każdej z powyższych grup. Nasze doświadczenie jednoznacznie wskazuje, że najlepsze wyniki osiągają przede wszystkim ci, którzy chcą pracować nad swoimi nawykami. Jeśli więc wiesz, że masz problemy z systematycznością, a nie masz ochoty niszczyć sobie zdrowia i życia towarzyskiego u progu dorosłości, oddaj się w ręce profesjonalistów. To właśnie oni ułatwią Ci wypracowanie dobrych nawyków. Zajęcia w Maturicie odbywają się co tydzień o tej samej porze – dzięki temu jesteś w stanie zaplanować swój wolny czas, nie obawiając się o to, że godzina korepetycji nagle zostanie zmieniona. Na każdych kolejnych zajęciach będziesz nie tylko poznawał nowe treści, ale także utrwalał to, czego nauczyłeś się do tej pory. Nie bój się tego, że stracisz czas na uczenie się rzeczy nieprzydatnych z punktu widzenia egzaminu. Nasi nauczyciele wiedzą, czego wymaga się na sprawdzianach, a czego na maturze – współpracujemy z nimi od lat, a nasi uczniowie polecają nas swoim znajomym, o czym przekonasz się czytając opinie na temat zajęć w Maturicie. Pamiętaj jednak, że to nie rodzic, nauczyciel, egzaminator, ani korepetytor odpowiada za Twój wynik – wszystko jest w Twoich rękach i w Twojej głowie!
Być jak Muhammad Ali
Na bokserskich treningach jednego z najsławniejszych bokserów na świecie panował chaos. Obserwujący mieli problemy z zorientowaniem się, co właściwie w danym momencie trenuje mistrz. Przyczyną tego była bardzo duża zmienność ćwiczeń, które wykonywał Ali. W tym szaleństwie tkwiła jednak metoda, z której śmiało mogą korzystać także maturzyści. Nie zapominamy o niej również podczas maturitowych zajęć. Każdy z nas ma bowiem skłonności do tego, aby uczyć się w sposób powtarzalny. Lubimy tę pewność, którą zyskujemy po rozwiązaniu kilkunastu lub kilkudziesięciu zadań tego samego typu. Nic dziwnego – widzimy konkretny rezultat pracy, którą włożyliśmy w opanowanie danego zagadnienia i czujemy satysfakcję, która jest nam bardzo potrzebna. Wbrew pozorom ten system blokowy nie jest jednak najlepszą metodą przyswajania wiedzy. Aby dobrze przygotować się do egzaminu maturalnego – niezależnie od tego, czy mamy na myśli polski, angielski, matematykę czy też jakikolwiek inny przedmiot – powinniśmy mieszać ze sobą różne typy zadań i korzystać z arkuszy egzaminacyjnych. Dzięki temu nie tylko rzeczywiście sprawdzimy, czy dany temat został przez nas opanowany i czy to, co najważniejsze, znajduje się już w naszej pamięci, ale także będziemy mieli możliwość łączenia ze sobą treści związanych z różnymi działami. O taką właśnie przeplatankę intelektualną dbają podczas maturitowych zajęć nasi niezastąpieni nauczyciele, którzy wiedzą, że aby z maturalnego ringu wyjść z podniesioną głową, nie można unikać tylko schematycznych ciosów!
Przygotowanie do matury 2025 - nowy nabór:
Przygotowanie do matury 2026 - nowy nabór:
Przygotowanie do Egzaminu Ósmoklasisty 2025 - nowy nabór:
Odwiedź nasze kanały w mediach społecznościowych