29
06
2022-06-29
2022

Jak wybrać kurs przygotowujący do matury?


Przygotowywanie się do jednego z ważniejszych egzaminów w czasie wakacji uważasz za totalny idiotyzm? Masz do tego prawo, co nie oznacza, że masz rację. Jeśli jednak wiesz, że przez najbliższe dwa miesiące nie zajrzysz do książki, przemyśl dobrze to, czy kurs przygotowujący do matury już od września nie będzie tym, co pomoże Ci w systematycznej nauce!

Opuścić strefę komfortu

Przyswajanie wiedzy jest dla wielu uczniów tak trudne ze względu na to, że wymaga to od nich opuszczenia swojej strefy komfortu. Poranne wstawanie, z którym walczą już nie tylko uczniowie i ich rodzice, ale także naukowcy (którzy odkryli, że zegar biologiczny nastolatków działa w taki sposób, że udział w lekcjach od godziny 8:00 nie ma najmniejszego sensu), to tylko wierzchołek góry lodowej. Wobec tego trudno się dziwić, że na hasło „nauka do matury” młodzież reaguje co najmniej alergicznie. Dzieje się to zwłaszcza wówczas, gdy ktoś próbuje zagospodarować im tak rzadko zdarzający się czas wolny. Zamiast rwać włosy z głowy i toczyć codzienne awantury z rodzicami, znacznie lepiej jest w wakacje zrobić solidną selekcję ofert związanych z przygotowaniem do matury, wybrać najwłaściwszą i… cieszyć się wakacjami!

Jak jednak dokonać tego wyboru, skoro ma od niego tak wiele zależeć? Przede wszystkim umówmy się – sam wybór to za mało. Możesz znaleźć najlepszą siłownię w województwie, zapisać się do najlepszego trenera i oburzać, że od kilku miesięcy nie schudłeś. Tak samo jak na siłowni, tak i na kursie przygotowującym do matury nie obejdzie się bez ćwiczeń i pracy własnej. Dzięki niemu będziesz wiedział, co należy zrobić, otrzymasz niezbędną wiedzę i przydatne narzędzia, ale to od Ciebie zależy, w jaki sposób będziesz z nich korzystał. Jeśli więc chcesz się zapisać na kurs tylko dla świętego spokoju i na zajęciach milczeć jak grób z nadzieją, że nikt nie zauważy Twojej obecności, szkoda pieniędzy!

Kursy idealnie nie ist…

Jeśli jednak Twoje intencje są inne, pamiętaj o jednym – nie wszystko jest dla wszystkich. Jeśli Twoja mama lub przyjaciółka zachwalają indywidualne korepetycje, a Ty wiesz, że pracując w pojedynkę skupiasz się tylko na bieżących sprawach związanych z danym przedmiotem, miej odwagę powiedzieć im „nie”. Zweryfikuj własne potrzeby i oczekiwania, zanim ktoś zrobi to za Ciebie. W razie jakichkolwiek wątpliwości nie bój się napisać messengerowej wiadomości lub sięgnąć po telefon – nasz prawdziwy, maturitowy zespół, a nie sztuczna inteligencja w postaci bota rozwieje Twoje wątpliwości w naprawdę niedługim czasie!

Wbrew pozorom minusem wielu kursów, w ramach których oferuje się przygotowanie do egzaminu maturalnego, jest szalenie kusząca nicnierobieniem forma. Niestety – wiele firm edukacyjnych nie wie, jak z punktu widzenia neurodydaktyki powinna wyglądać efektywna nauka. Samo oglądanie filmików, przysłuchiwanie się webinarom, czy też nawet udział w zajęciach, na których to wykładowcy rozwiązują zadania maturalne, w magiczny sposób nie przywoła do Was wymarzonego wyniku. Wbrew pozorom w przygotowaniach maturalnych jest wiele schematyzmu – i to nie tylko w naukach ścisłych. Ściśle określone elementy for and against essay, sposoby rozpoczynania rozprawkowych wstępów, czy też analizowania matematycznych zadań na dowodzenie wymagają od nas nie tylko słuchania i obserwowania, ale przede wszystkim praktykowania. Zapoznanie się z teorią jest więc dopiero jednym z pierwszych kroków na drodze do dobrego wyniku. Abyście kolejnych nie musieli stawiać od razu stawiać samodzielnie, na maturitowych zajęciach będziecie mogli pracować z nauczycielem w czasie rzeczywistym. W związku z tym w każdej chwili będziecie mogli dopytać o coś, czego nie zrozumieliście podczas wspólnego rozwiązywania zadania lub sprawdzić, czy Wasz pomysł jest trafny.

Cudze opinie – własny sukces

Jasne, jasne – pomyślicie. Reklama dźwignią handlu, ale co zrobić, żeby naprawdę dowiedzieć się, czy dany kurs jest wart swojej ceny? Dokładnie to samo, co przed niemalże każdym zakupem internetowym! Jako doświadczony internetowy konsument wiem, że kluczem do sukcesu i niewielkiego % odesłanych paczek jest dokładna analiza opinii wystawianych przez dotychczasowych klientów. W maturitowym przypadku opinie znajdziecie niemalże wszędzie! Konto na facebooku, fora dla maturzystów, portale z ogłoszeniami dotyczącymi korepetycjami – wszędzie tam macie możliwość zweryfikowania kursów, które już od lat cieszą się olbrzymim zainteresowaniem i pomagają kolejnym pokoleniom uczniów w spełnianiu ich marzeń związanych z dostaniem się do danej szkoły lub na konkretny kierunek studiów. Jeśli więc poszukujecie miejsca, w którym uda Wam się zaprzyjaźnić z biologicznym kluczem maturalnym, dobrze trafiliście!

„Z czystym sumieniem polecam kursy Maturity, a w szczególności kurs XXL z biologii z Panią Anetą Jabłońską, w mojej ścieżce edukacyjnej jeszcze nigdy nie spotkałam się z tak sympatycznym nauczycielem, zwracającym dokładnie na wszystko uwagę, a przede wszystkim na nielubiany przez wszystkich klucz maturalny. Mimo, że zajęcia odbywają się teraz w formie online, w ogóle się tego nie odczuwa, nauczyciel jest zawsze blisko i zawsze szybko można się z nim skontaktować. Bardzo polecam Maturitę, dzięki lekcjom udało mi się poprawić maturę i dostać w końcu na wymarzony kierunek czyli weterynarię. Jeszcze raz polecam!!”

A może to język polski jest Waszą zmorą, ale boicie się, że wersja online Wam nie pomoże? Maturitowemu zespołowi technologiczne nowinki nie są straszne!

„Bardzo polecam zajęcia z języka polskiego z Panią Bogumiłą Myszkowską. W kilka tygodni przekazała mi całą potrzebną wiedzę na maturę. Zajęcia online przebiegały płynnie bez większych problemów. Lekcje nie były monotonne a były przeprowadzone bardzo ciekawie. Polecam z całego serca!”

Jeśli to język angielski stanowi Waszą pietę Achillesa, także temu jesteśmy w stanie zaradzić!

„W 100% polecam kurs z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. Zajęcia z panem Wandyczem cechowała duża intensywność, co uważam za ogromny plus. Rozwiązaliśmy większość dostępnych arkuszy, dzięki czemu żadne zadanie na egzaminie nie było dla mnie zaskoczeniem. Jeśli komuś naprawdę zależy na nauce, może wyciągnąć z tych lekcji ogrom wiedzy. Myślę, że wyniki ( 100% i 96%) mówią same za siebie. Dodam tylko, ze nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z językiem na poziomie rozszerzonym, wiec samodzielnie bardzo trudno byłoby mi nadrobić materiał. Na zajęciach zawsze panowała przyjemna atmosfera, mogliśmy zadać każde pytanie, a Pan od razu rozjaśniał nasze wątpliwości. Poza tym, lekcje odbywały się regularnie, nie były odwoływane. Chętnie odbyłabym kurs jeszcze raz”.

Chcecie dowiedzieć się, czy interesujący Was przedmiot znajduje się w maturitowej ofercie? Telefony w dłoń lub czekamy na Wasze wiadomości na facebooku!


Przygotowanie do matury 2025 - nowy nabór:


Przygotowanie do matury 2026 - nowy nabór:


Przygotowanie do Egzaminu Ósmoklasisty 2025 - nowy nabór:



Odwiedź nasze kanały w mediach społecznościowych
Odwiedź nasz profil na Facebooku   Odwiedź nasz profil na Instagramie   Odwiedź nasz profil na YouTube   Odwiedź nasz profil na TikToku


© 2023 Centrum Edukacyjne MATURITA s.c.