mgr Anna Kledzik-Bartkowiak
Wykładowcy Biologia

mgr Anna Kledzik-Bartkowiak

  • Nauczyciel biologii w IX lo w Poznaniu
  • Współorganizator Wielkopolskich Konferencji dla Nauczycieli
  • Wykładowca biologii w Centrum Edukacyjnym Maturita


Dzień dobry Maturzyści!


Mogę powiedzieć o sobie: nauczyciel z powołania. Ukończyłam dwa kierunki studiów magisterskich, w tym ukochaną biologię, oraz dwa kierunki studiów podyplomowych (chemia, fizyka). Taka interdyscyplinarność jest niezwykle przydatna w zrozumieniu i przekazaniu moim Maturzystom niełatwych zależności przyczynowo-skutkowych, których w biologii niemało ;) Doświadczenie zdobywałam już na studiach – pracując jako nauczyciel - popularyzator nauki. Teraz chciałabym z Wami podzielić się swoją wiedzą z biologii.

Wiem, biologia nie jest łatwa. Dużo materiału do opanowania w formie „pamięciówki”, ale wiele zależy również od tego, czy potraficie rozwiązywać zadania maturalne. Istnieją na to sposoby, którymi chcę się z Wami podzielić ;) Sama uczyłam się do rozszerzonej matury, zatem wiem, ile trzeba włożyć wysiłku w wymarzony wynik.

Zajęcia prowadzę dynamicznie
, wypracowałam swoje schematy w rozwiązywaniu zagadnień m.in. z metabolizmu, genetyki czy fizjologii. Na moich zajęciach nauczysz się myśleć jak egzaminator i nabędziesz umiejętności „wstrzeliwania się” w klucz, myślenia przyczynowo-skutkowego oraz swobodnego operowania wiedzą biologiczną – nie w postaci fragmentów z danego działu. Liczy się podejście holistyczne, czyli całościowe.
 
W wolnym czasie, lubię odpocząć i zregenerować siły z dobrą książką lub pojeździć na rowerze.

Do zobaczenia na zajęciach!


© 2023 Centrum Edukacyjne MATURITA s.c.