mgr Anna Skrzypek
Wykładowcy Chemia

mgr Anna Skrzypek

  • Mgr chemii, UMCS w Lublinie
  • Egzaminator OKE
  • Nauczyciel dyplomowany
  • Wykładowca chemii w Centrum Edukacyjnym MaturitaDrodzy Maturzyści!

Lubię chemię, bo jest ciekawa i co najważniejsze - nie trzeba się jej uczyć na pamięć. Jeśli zrozumiesz podstawowe zagadnienia, w czym chciałabym Ci pomóc, reszta wyda się prosta i logiczna.

Obecna matura wymaga od nas myślenia i zrozumienia, a nie kucia na pamięć. Jestem cierpliwa i wyrozumiała, tłumaczę do skutku, większość zadań ma wiele sposobów rozwiązania, czego jestem zwolennikiem. Jeśli uczeń zadaje jakieś pytanie, to na pewno ma ono sens, jest ciekawe i nurtujące go, więc zawsze zachęcam do pytania i zgłębiania tematu. Robiąc błędy - też się uczymy, tylko ten co nic nie robi nie popełnia błędów. Zwracam uwagę na poprawne formułowanie obserwacji, wniosków i odpowiedzi, gdyż od tego zależą nasze punkty na maturze.

Lubię swoją pracę i uczniów, którzy często mnie zaskakują i inspirują. Mam duże poczucie humoru i kocham poznawać nowe miejsca i ludzi. Wolny czas spędzam z rodziną, podróżuję, szukam nowych wyzwań, nie lubię nudy.  

Pasję do chemii przekazałam w genach swoim dzieciom, które są laureatami kuratoryjnego konkursu  z chemii, zdały maturę z chemii z wysokimi wynikami, a obecnie studiują medycynę.

© 2023 Centrum Edukacyjne MATURITA s.c.