mgr Bogumiła Myszkowska
Wykładowcy J. polski

mgr Bogumiła Myszkowska

  • Nauczyciel dyplomowany języka polskiego w IV LO w Bydgoszczy
  • Egzaminator i weryfikator OKE
  • Nagrody Kujawsko - Pomorskiego Kuratora, Prezydenta Miasta Bydgoszczy, dyrektora szkoły
  • Medal Komisji Edukacji Narodowej
  • Wykładowca języka polskiego w Centrum Edukacyjnym Maturita

Drodzy Maturzyści!

Zapraszam Was serdecznie na zajęcia przygotowujące do matury z języka polskiego. Uważam, że każdy uczeń – niezależnie od swoich zainteresowań, może dobrze zdać ten egzamin, zarówno w części pisemnej, jak i ustnej. Wymaga to jednak poświęcenia, czasu i rzetelnej pracy, trudno „to jakoś obejść”.

Przez bogactwo literatury, kultury i języka potrafię umiejętnie przeprowadzić, aby uczniowie nie czuli się zagubieni wśród różnorodnych motywów, aluzji, symboli i metafor. Na pewno pomaga mi w tym wieloletnie doświadczenie egzaminatora i weryfikatora OKE w Gdańsku oraz codzienna praca z licealistami. Stosując różnorodne metody i formy pracy nauczę pisania wypowiedzi argumentacyjnej oraz analizy i interpretacji tekstu poetyckiego. Cenię sobie dobry kontakt z uczniami, zapewniam że zajęcia prowadzone będą w przyjemnej atmosferze. Nie będą nudne ani schematyczne!

Uwielbiam poznawać coraz to nowe książki, chociaż i tak, jak słusznie zauważają moi uczniowie, jestem najbardziej zwariowana na punkcie Adama Mickiewicza i jego III części „Dziadów”.

W wolnych chwilach realizuję również inne swoje pasje – podróżuję, chodzę do kina i teatru. Do zobaczenia na zajęciach :-)

© 2023 Centrum Edukacyjne MATURITA s.c.